Práve čítate

Halloweenska dobrota pre deti: Čarodejnícke klobúky

2466  
Zdieľať: 

Halloweenska dobrota pre deti: Čarodejnícke klobúky

Ich príprava je jednoduchá, zábavná a ideálna, ako stráviť poobedie s deťmi. Na výrobu totiž stačí zopár zmrzlinových kornútikov, čokoláda a nejaká tá sladkosť.

27. 10. 2017 2 min. čítania Monika Kóňová
Halloweenska dobrota pre deti: Čarodejnícke klobúky

Halloween sme ako deti neoslavovali, to však neznamená, že si ho nemôžeme vychutnať ako dospelí. Či už ako skvelú kostýmovú párty alebo jednoducho v kuchyni. Ja som si vybrala práve ten druhý spôsob. Konečne môžem popustiť fantáziu a len tak sa v kuchyni hrať, vymýšľať a tvoriť. A keď mi náhodou na Halloween susedove deti zaklopú na dvere, budem mať tieto čarodejnícke klobúky v zálohe.

Ingrediencie

Na prípravu cca 12 kornútikov budete potrebovať
12 kornútkov
12 kornútikov
12 čokoládových sušienok
100 g tmavej čokolády
1 PL kokosového oleja
farebné cukrové ozdoby
70 g marcipánu
zopár kvapiek oranžového farbiva
balíček obľúbených cukríkov

Na sušienky
225 g masla izbovej teploty
150 g trstinového cukru
1 vajíčko
250 g hladkej špaldovej múky
100 g kakaa
štipka soli

Postup

Maslo vymiešajte s cukrom, pridajte vajíčko a dobre premiešajte. Pridajte múku, soľ a kakao a ručne vypracujte hladké cesto. Rozvaľkajte ho na tenko medzi dvoma papiermi na pečenie a dajte na 30 minút do chladničky stuhnúť.Zo stuhnutého cesta odstráňte vrchný papier a vykrajovačkou vykrojte kolieska väčšie ako priemer kornútikov. Pečte na papieri na pečenie v rúre vyhriatej na 175 °C približne 12 minút. Upečené sušienky nechajte úplne vychladnúť. Ak sa vám nechce piecť vlastné sušienky, použite kupované.

Vo vodnom kúpeli roztopte čokoládu s kokosovým olejom a prelejte ju do vyššieho pohára. Špičky kornútikov namočte do čokolády, nechajte chvíľu odkvapkať a posypte cukrovými ozdobami. Kornútiky nechajte v chladničke stuhnúť. Spodnú časť kornútikov potom namočte do čokolády, naplňte obľúbenými cukríkmi a zakryte sušienkou. Kornútiky opäť uložte do chladničky a nechajte stuhnúť. Čokoláda bude pôsobiť ako lepidlo a kornútiky „prilepí“ k sušienkam.

Nakoniec zafarbite marcipán na oranžovo, vyvaľkajte ho a vykrojte z neho dlhé prúžky, ktorými ozdobte kornútiky tak, aby sa podobali na klobúky. Po odlomení kornútika sa z klobúka vysypú cukríky a môžete celý klobúk s chuťou zjesť.

Čítajte tiež

Desiate pre múdre hlavičky od Margit Slimákovej
Desiate pre múdre hlavičky od Margit Sli…2532
Datľové koláčiky ako sladká odmena za vysvedčenie
Datľové koláčiky ako sladká odmena za vy…3197
Božské cukrovinky
Božské cukrovinky13545
ďalšie články