Práve čítate

5 nápadov na dekorácie zo svetelných reťazí

5730  
Zdieľať: 

5 nápadov na dekorácie zo svetelných reťazí

Priznám sa k niečomu, čo sa veľmi nenosí: nemám a nekupujem vianočný stromček. Namiesto toho mi stačí čečina do vázy a pár vetvičiek k tomu. Čo ale absolútne milujem a vyťahujem už teraz, keď prišli nekonečné večery, sú svetielka. Svetelné reťaze sú podľa mňa tá najkrajšia dekorácia na zimu. A dá sa s nimi čarovať!

7. 11. 2018 2 min. čítania Marie Háková
5 nápadov na dekorácie zo svetelných reťazí

Svetelná reťaz je niečo ako šteniatko: stačí, že JE, a každý hneď robí: „Jééé, no to je milé!“ Takže v zásade, už keď reťaz zavesíte alebo položíte, celá miestnosť bude naraz tak nejako krajšia.

Je to rovnaké ako so sviečkami, len nemusíte myslieť na to, aby ste ich zhasli (väčšina reťazí má časovač na vypnutie; tie z Tchiba ho majú všetky), a tiež vám „nezožerú“ toľko kyslíka. :-) Čím to je, že vám svetielka okamžite zlepšia náladu, už som skúmala s bytovými architektkami.

A okrem toho môžete zo svetelných reťazí vytvárať jednoduché dekorácie.

„Lampa“ zo svetielok vo váze

Použitá reťaz: Zväzok svetelných reťazí s micro LED (kúpite na Tchibo.sk)

Na „lampe“ nie je nič zložité. Môžete použiť vázu, misu, pohár so širokým hrdlom… Ja som využila vázu zo staršej kolekcie Tchibo.

Svietiaca nástenka

Použitá reťaz: Svetelná reťaz s LED a hviezdičkami (kúpite na Tchibo.sk)

Môžete zobrať akúkoľvek reťaz a doplniť ju o štipčeky a/lebo malé zimné či vianočné dekorácie podľa seba. Alebo si vybrať reťaz, ktorý už štipčeky má, ako je táto. :-)

Vetvičky so svetielkami

Použitá reťaz: Svetelná reťaz s micro LED, kvapky (kúpite na Tchibo.sk)

Vždy sa mi veľmi páčili holé stromy ovešané svetielkami ako súčasť adventných dekorácií u nás v meste. A zmenšená kópia vyzerá veľmi pekne aj v interiéri.

Je lepšie kúpiť si k tomu maličké svetielka na tenkom drôtiku (ako sú tieto).

PS: Vetvičky nelámem priamo zo stromov, ale zbieram na prechádzke. Trvá to síce dlhšie, ale nemusím sa kvôli tomu cítiť previnilo :-) Občas sa dajú zohnať aj v kvetinárstve.

Svietiaci stĺp

Použitá reťaz: Svetelný záves s LED (kúpite na Tchibo.sk)

Vyzerá to kúzelne, však? A v skutočnosti to sú svetielka zmotané v nádobe od mixéru, prekrytej papierom. :-) Pokiaľ máte menšiu reťaz, bude vám stačiť PETka s odrezaným vrchom, ja som si musela nájsť väčšiu nádobu.

Ornament som vyrezala do obyčajného listu papiera skalpelom (nájdete ho ako „ceruzkový skalpel“ a je oveľa presnejší ako odlamovací nôž) a prekryla ďalšími dvoma listami papiera. A to celé prilepila lepiacou páskou okolo nádoby so svetlami. Tadá.

Pokiaľ nechcete nič dekorovať, zaveste reťaz napríklad na neobvyklé miesto

Použitá reťaz: Svetelná reťaz s LED a guľami (kúpite na Tchibo.sk)

Aj to urobí zaujímavú atmosféru. Nie je potrebné nič vŕtať, stačí obyčajný závesný háčik na dvere. Alebo, ako v tomto prípade, závesný držiak na utierky. Aj ten mám z Tchiba, je síce práve vypredaný, ale v budúcich kolekciách sa určite niečo podobné objaví.

Tak dlhé večery vitajte– však ja si vás prežiarim. ;-)

Čítajte tiež

Vytvorte svojim deťom krásne tee-pee
Vytvorte svojim deťom krásne tee-pee4561
Vyrobte si šikovný stojanček na mobil
Vyrobte si šikovný stojanček na mobil2819
Robte parádu s vlastnou sieťovkou! Tu je návod aj pre začiatočníkov
Robte parádu s vlastnou sieťovkou! Tu je…14535
ďalšie články