Práve čítate

Kávové muffiny s karamelovým krémom

5642  
Zdieľať: 

Kávové muffiny s karamelovým krémom

Muffiny pečiem veľmi často. Je to pre mňa taký variabilný recept, ktorý sa dá jednoduchou obmenou pripraviť na veľa spôsobov.

11. 4. 2019 2 min. čítania Erika Pilátová
Kávové muffiny s karamelovým krémom

Nadýchané kakaové cesto s kávou v kombinácii s našľahaným krémom je zárukou pre dokonalý dezert. Jeden kúsok je tak akurát, aby ste zhrešili, a nemali pritom pocit niečoho zakázaného. No a šálka horúcej kávy je samozrejmosťou!

Do cesta na muffiny môžete pridávať napríklad nasekané orechy, čokoládu, kávu, semienka, sušené ovocie… Môžete ich ozdobiť krémom, a nemusíte. Ja ich mám s krémom rada, pretože sa z nich stane luxusný dezert, ktorý urobí väčší efekt, pričom to nevyžaduje až toľko práce. ;-)

Recept na kávové muffiny s karamelovým krémom alebo Kávové cupcaky

Čas prípravy: 40 minút
Čas pečenia: 15 minút

Na 12 kusov potrebujete:

 na cesto:

  • 2 hrnčeky (á 250 ml) hladkej múky
  • 1 hrnček trstinového cukru
  • 1 hrnček cmaru
  • ½ hrnčeka oleja
  • 2 vajcia
  • 1 prášok do pečiva
  • 1 lyžicu rozpustnej kávy
  • 2 lyžice kakaa

na krém:

Postup:

Do veľkej misy vyklepneme vajcia a spolu s cukrom ich vyšľaháme do peny. Postupne pridávame múku zmiešanú s kakaom, práškom do pečiva a kávou. Do zmesi prilejeme olej, cmar a ušľaháme hladké cesto bez hrudiek. Pokiaľ je príliš husté, pridáme ešte trochu cmaru. Cesto nalejeme do silikónových foriem vytretých maslom. V každej formičke by malo byť cesto asi do dvoch tretín výšky. Vložíme do rúry vyhriatej na 180 °C a pečieme asi 15 minút.

Medzitým v mise vyšľaháme do peny maslo. Ku káve pridáme pár kvapiek horúcej vody a zmiešame. Pridáme ju do masla, premiešame a potom zašľaháme salko. Krém dáme na chvíľu do chladničky, aby trochu stuhol.

Vychladnuté muffiny vyberieme z formičiek a uložíme ich na tácku. Krém dáme do plniaceho vrecúška s ozdobnou trubičkou. Muffiny ozdobíme krémom a posypeme čokoládovou ryžou. Ja ich občas zdobím karamelom s nasekanými orechmi. Je to jednoduché a veľmi efektné. Na panvici nechám rozpustiť asi 100 g cukru. Pridám k nemu nasekané orechy, premiešam a hotovú zmes ihneď nalejem na alobal. Keď hmota stuhne, nasekám ju nadrobno.

Čítajte tiež

Prevoňajte si kávu perníčkovým sirupom
Prevoňajte si kávu perníčkovým sirupom…5075
Potešte návštevu perfektnou kávou
Potešte návštevu perfektnou kávou4607
5 jednoduchých receptov na domáce mňamky k televízii
5 jednoduchých receptov na domáce mňamky…3379
ďalšie články