Práve čítate

Vyrobte si výživnú a rozjasňujúcu tekvicovú pleťovú masku

4187  
Zdieľať: 

Vyrobte si výživnú a rozjasňujúcu tekvicovú pleťovú masku

Urobiť si doma skrášľujúce prípravky nie je žiadna veda. Najmä ak ide o túto tekvicovú masku, na ktorú potrebujeme iba tri ingrediencie, vďaka ktorým bude pleť už po pár minútach krásne vyživená a rozjasnená.

15. 11. 2017 2 min. čítania Rebeka Dostálková
Vyrobte si výživnú a rozjasňujúcu tekvicovú pleťovú masku

Niekedy sa naozaj neoplatí kupovať zbytočne predražené kozmetické vychytávky, keď si môžeme raz-dva pripraviť porovnateľný (alebo dokonca ešte lepší!) produkt, o ktorom máme istotu, že stopercentne vieme, čo v ňom je. Iba dobré veci!

Tekvica obsahuje vitamíny A, C, E a tiež antioxidanty, ktoré pomáhajú bojovať proti nedokonalostiam či vráskam. Okrem toho sa v nej nachádzajú aj prospešné ovocné enzýmy, ktoré pomáhajú prirodzene odstraňovať odumreté bunky kože, a ešte aj zinok s draslíkom. Med sa postará o hydratáciu, žiarivú pokožku a citrón pôsobí antibakteriálne a zároveň zosvetlí pigmentové škvrny. Veď čo je lepšie ako byť doma v pohodlnom oblečení a užívať si pôsobenie voňavej tekvicovej masky, ktorú môžete pokojne aj ochutnať. Určite to vyskúšajte, pleť sa vám zato poďakuje.

Potrebujeme (na 1 použitie)

2 čajové lyžičky tekvicového pyré
1/2 čajovej lyžičky medu
1/2 čajovej lyžičky citrónovej šťavy

Postup

Všetky ingrediencie poriadne premiešame a keď je maska hotová, nanesieme ju na vyčistenú pleť a necháme aspoň 20 minút pôsobiť. Potom ju zmyjeme teplou vodou. Ak nespotrebujeme všetko, zvyšok masky môžeme uskladniť v uzavretej nádobe v chladničke.

Tip na záver: Ak pripravíte väčšie množstvo ingrediencií a dáte ich do peknej sklenenej nádobky, vlastnoručne vyrobený darček pre kamarátky je na svete! 

Čítajte tiež

Domáce masky na vlasy
Domáce masky na vlasy3661
Domáci gél proti celulitíde
Domáci gél proti celulitíde3158
Domáci olej na opaľovanie
Domáci olej na opaľovanie5702
ďalšie články