Práve čítate

Krásne šaty zo starej maxisukne

5915  
Zdieľať: 

Krásne šaty zo starej maxisukne

Recyklácia oblečenia je jedna z činností, vďaka ktorej môžete veľmi jednoducho podporiť udržateľný životný štýl. Obchody síce pretekajú oblečením, avšak, bohužiaľ, veľkým reťazcom ide skôr o nízku cenu a momentálne vládnuce módne trendy než o kvalitu materiálov. Samozrejme, aj ja veľmi rada nakupujem nové oblečenie, ale často sa snažím najprv recykláciou využiť niečo, čo v šatníku už mám a nenosím.

21. 8. 2017 2 min. čítania Simona Švarcová
Krásne šaty zo starej maxisukne

V minulom článku som vám ukázala, ako si môžete rýchlo recyklovať a vylepšiť staré tričko, a dnes vás naučím, ako z maxisukne, ktorú už nenosíte, vytvoríte za pol hodinky jednoduché krátke šaty.

Potrebujete

maxi sukňu s gumou v páse
šijací stroj
niť vo farbe sukne
nožnice, páračku, meter a špendlíky
tričko, podľa ktorého si obkreslíte výstrih (môžete si ho samozrejme aj vytvoriť ‒ odhadom)

Postup

Najprv si vezmite nožnice a odstrihnite gumu v páse. Pomocou páračky potom rozpárajte bočné švy do dĺžky cca 19 ‒ 20 cm (platí pre veľkosť M). Sukňu preložte napoly a nožnicami si vyznačte stred výstrihu na prednej i na zadnej časti sukne. Na preloženú sukňu položte na polovicu preložené tričko a podľa neho vystrihnite výstrih (pozor! ‒ iba na prednej strane sukne).

Na zadnej strane urobte výstrih o niečo menší. Potom sukňu obráťte naruby (lícom k lícu), zošpendlite a zošite ramenné švy. Výstrih a prieramky začistite nasledovným spôsobom ‒ látku obráťte 1 cm na rub a potom ešte raz, a na stroji prešite po celom obvode výstrihu aj prieramkov.

Potom šaty stačí už len obrátiť, obliecť si ich, prepásať ich opaskom alebo stuhou a môžete vyraziť na večernú prechádzku.

Čítajte tiež

Originálne tričko za pár minút
Originálne tričko za pár minú4766
Valentínska taška
Valentínska tašk3110
Domáci gél proti celulitíde
Domáci gél proti celulitíde3127
ďalšie články