Práve čítate

Oslava kávy: Ľadová káva aj na jeseň

2410  
Zdieľať: 

Oslava kávy: Ľadová káva aj na jeseň

Slniečko hreje aj medzi opadaným lístím a vychádzka v prírode či posedenie na terase dostáva úplne iný rozmer. A ak vás tieto dôvody na oslavu jesenných dní stále nepresvedčili, máme v rukáve ešte jeden tromf v podobe dnešného receptu.

4. 10. 2017 2 min. čítania Redakce
Oslava kávy: Ľadová káva aj na jeseň

Letom prevoňaný vzduch a slnkom vyhriata zem už je nenávratne preč a my chtiac- nechtiac začíname oprašovať dáždniky, jesenné kabáty a vysoké topánky. To však neznamená, že si tie zostávajúce pekné dni ešte nemôžeme poriadne užiť!

Ľadová káva patrí medzi najobľúbenejšie kávové drinky. A čo keď trochu zaexperimentujete a pripravíte ju úplne novým spôsobom? Poďte si spoločne pripomenúť horúce letné dni a preniesť si kúsok ich pohody aj do sychravej jesene, ľadová káva predsa dokáže potešiť za každého počasia! Pozvite priateľov, rodinu či susedov a usporiadajte krásne popoludňajšie posedenie na záhrade doplnené skvelým občerstvením. A ak vonku práve mrholí, nezúfajte, táto ľadová káva skvele chutí aj v teple za oknami obývačky.

Prehrať znova

Ingredience

na 4 porcie
4 lyžičky nahrubo pomletej jemnej zrnkovej kávy
2 hrnčeky vody
200 g čokolády
4 hrnčeky mlieka

Postup

Kávu nasypeme do french press a zalejeme takmer vriacou vodou. Nasadíme viečko a necháme 4 minúty spariť, potom viečko pomaly stlačíme. Do hrnčeka nalámeme 200 g čokolády, prilejeme horúcu kávu a miešame, kým sa čokoláda nerozpustí. Zmes nalejeme do formičiek na ľad a na 4 hodiny dáme do mrazničky. Podávame s ľadovým mliekom.


Zamilovali ste si tento recept a túžite vyskúšať nejaký ďalší experiment? Skúste napríklad úžasný recept na chai latte alebo sa nechajte inšpirovať tipmi od profesionálneho barmana.

Čítajte tiež

Oslava kávy: Popoludňajšie osvieženie s kávovou granitou
Oslava kávy: Popoludňajšie osvieženie s …2288
Oslávte s nami Medzinárodný deň kávy
Oslávte s nami Medzinárodný deň kávy…2386
Letné drinky z Mazagrande
Letné drinky z Mazagrande3679
ďalšie články